Home Refrigeration Servery Topping Units 1800mm Glass Enclosure Refrigerated Servery Prep Top 8 x GN1/3 Depth 380mm – VRX-1800/380-GLASS
1600mm SS Lid Refrigerated Servery Prep Top 7 x GN1/3 Depth 380mm – VRX-1600/380-SS
Back to products
1800mm SS Lid Refrigerated Servery Prep Top 8 x GN1/3 Depth 380mm – VRX-1800/380-SS
1800mm Glass Enclosure Refrigerated Servery Prep Top 8 x GN1/3 Depth 380mm – VRX-1800/380-GLASS
Compare
Add to wishlist
Category: Servery Topping Units
Share:
  • Description
  • Reviews (0)
Description
Product Features And Specifications
  • Model: VRX-1800/380/GLASS
  • Dimensions: 1800 (W) x 395 (D) x 435 (H) mm
  • Type: Glass enclosure
  • Capacity: 8 x GN1/3 (Not Included)
  • Temperature: +2 ~ 8°C
  • Voltage/Frequency: 220V~240V/50HZ
  • Cooling type: Static
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “1800mm Glass Enclosure Refrigerated Servery Prep Top 8 x GN1/3 Depth 380mm – VRX-1800/380-GLASS” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Related products
Compare
1200mm Glass Enclosure Refrigerated Servery Prep Top 4 x GN1/3 Depth 380mm – VRX-1200/380-GLASS
Servery Topping Units
Add to wishlist
Add to cart
Quick view
1400mm SS Lid Refrigerated Servery Prep Top 5 x GN1/3 Depth 380mm – VRX-1400/380-SS
Servery Topping Units
Add to cart
Quick view
1500mm Glass Enclosure Refrigerated Servery Prep Top 6 x GN1/3 Depth 380mm – VRX-1500/380-GLASS
1500mm SS Lid Refrigerated Servery Prep Top 6 x GN1/3 Depth 380mm – VRX-1500/380-SS
1600mm Glass Enclosure Refrigerated Servery Prep Top 7 x GN1/3 Depth 380mm – VRX-1600/380-GLASS
2000mm Glass Enclosure Refrigerated Servery Prep Top 9 x GN1/3 Depth 380mm – VRX-2000/380-GLASS
2000mm SS Lid Refrigerated Servery Prep Top 9 x GN1/3 Depth 380mm – VRX-2000/380-SS
    SEEING BEYOND POSSIBILITIES
    Manufacturer Of Complete Catering Equipment
    • OUR PAGES
      • SHOP
      • ABOUT US
      • CONTACT US
      • CATALOGUE
    • USEFUL LINKS
      • Terms & Conditions
      • Privacy Policy
      • Leasing Options
      • Returns & Refund
    Got questions? Call us NOW!
    Sales@rotoquip.com
    Mon-Fri: 8am – 5pm
    Saturday: 8am-12pm
    Sunday: Closed
    Will be used in accordance with our Privacy Policy
    Payment System:
    Shipping System:
    Our Social Links:
    • COOKING
      • Chips Fryers
        • Gas Fryers
        • Auto Filtration Fryers
        • Electric Fryers
      • Pressure Fryers
      • Flat Plate Griddles
        • Gas Griddles
        • Gas Thermostatic Griddles
        • Gas Chrome Plated Griddles
        • Gas Dosa Griddles
        • Electric Griddles
      • Char-Broilers & Grill
        • Char Broilers
        • Robata Grill
        • Deluxe Steak Grills
        • Lava Rock Char Grills
        • Bespoke 3 in 1 Grill